تخم آفتابگردان را دست کم نگیرید
0
1457150914 yaspic.ir wallpaper aftabgardan 21 - تخم آفتابگردان را دست کم نگیرید

تخم آفتابگردان برای سلامتی فواید زیادی دارد. یکی از مهمترین ویتامین های آن ویتامین E است که به کاهش سرطان و جلوگیری از سکته قلبی کمک می کند. تخم افتابگردان دارای انواع ویتامین های ب بوده و به کمبود منیزیم در بدن هم کمک می کند. همچنین دارای فیبر بوده که همه اینها برای هضم غذا مفید است. البته در مصرف آن زیاده روی نکنید.

tokhme aftabgardan 3 470x251 - تخم آفتابگردان را دست کم نگیرید

تخم آفتاب گردان منبعی غنی از ویتامین E، اولین آنتی اکسیدان حل کننده چربی می‌باشد. ویتامینE، در طول بدن حرکت می‌کند و رادیکالهای آزاد موجود در بدن که به مولکولها و ساختارهایی که حاوی چربی هستن مانند غشاء سلولها(سلولهای مغز) و کلسترول آسیب می‌رساند را خنثی می‌نماید. ویتامینE با حمایت از این مولکولها و بافت‌ها، تاثیراتی ضد التهاب دارد که باعث کاهش علائم آسم، رماتیسم استخوانی و آرتروز می‌گردد.همچنین ویتامینE، باعث کاهش سرطان روده، کاهش علائم گر گرفتگی در زنان یائسه و همچنین کاهش پیشرفت عوارض دیابت می‌گردد.

از دیگر فواید ویتامینE، می‌توان به جلوگیری آن از ابتلاء به بیماریهای قلبی ـ عروقی نام برد. ویتامینE یکی از مهمترین آنتی اکسیدانهایی می‌باشد که در ذرات کلسترول پیدا می‌شود و از اکسید شدن کلسترول توسط رادیکالهای آزاد جلوگیری می‌نمایند. زیرا بعد از اینکه کلسترول اکسید می‌شود، به دیواره رگهای خونی می‌چسبد و این مراحل اولیه تصلب شریان است و باعث گرفتگی رگ، حمله قلبی یا سکته می‌شود. وجود مقدار کمی‌از ویتامینE در بدن می‌تواند باعث کاهش ریسک گرفتگی شریانها شود. در واقع، مطالعه بر روی ویتامین E نشان داده است که کسانیکه از ویتامین E در غذای روزانه استفاده می‌کنند، ‌کمتر دچار مرگ و میر ناشی از سکته قلبی می‌شوند.

بذر تخمه آفتابگردان شمشیری

0/5 ( 0 نظر )

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X